Brukarstwo-brukarz.pl > Artykuły > Remonty dróg

Szukasz idealnej kostki brukowej do swojej posesji? Kupiłeś już materiał brukarski i właśnie szukasz odpowiedniego fachowca, który szybko i tanio wykona prace brukarskie? Nie szukaj sam – dodaj zlecenie i czekaj na oferty od najlepszych brukarzy z Twojej okolicy!

Remonty dróg

Praca brukarska odbywa się głównie na wolnym powietrzu, zatrudnienie brukarzeznajdują najczęściej przy robotach drogowych , wszelkie prace wykonywane są bezpośrednio na miejscu zlecenia. Praca jest ciężka i wymaga dużego wysiłku fizycznego, częstego schylania się i podnoszenia ciężkich przedmiotów, już nawet wymachiwanie młotem gumowym okazuje się być dużym wysiłkiem. Prace wykonywane są w zasadzie tylko przez 9 miesięcy w roku, jako że uzależnione są od pogody na dworze.

Brukarstwo może być wykonywane tylko w suchych dniach, dlatego w tym przypadku to warunki pogodowe decydują o większości dokończonych lub niedokończonych zleceń. Najczęstsze Roboty ziemne zauważamy zawsze na drogach i ulicach. To właśnie one są nagminnie użytkowane i to natężenie ruchu powoduje ciągłe uszczerbki w stanie dróg. Oczywiście nieodpowiednie materiały również przyczyniają się do kiepskiej nawierzchni i szybkiemu niszczeniu. Jeśli warunki pogodowe w Polsce są nieciekawe i uniemożliwiają wykonywanie prac brukarskich , firmy często wyjeżdżają w inne zakątki i do innych krajów gdzie warunki są sprzyjające. Tym sposobem pracownicy nie zostają odsunięci od przychodów tylko mają możliwość dodatkowego zarobku, jako że wynagrodzenie za granicą za brukarstwo jest dużo wyższe i bardziej cenione niż w Polsce. Przy kwocie, jaką zarobić można w Polsce, jeśli chodzi o remont dróg, a jest to około 2000 do 3000 zł. Za granicą można zarobić, co najmniej dwa razy tyle. Dlatego też najbardziej doświadczeni i zdolni brukarze za pracą wyjeżdżają poza granice kraju i zdobywają dodatkowe doświadczenie.

Praca przy remoncie dróg charakteryzuje się dużym zaangażowaniem oraz siłą fizyczną, brukarze często diagnozowani są po kilku latach pracy z problemami reumatycznymi. Do pracy używają, co prawda odzieży ochronnej i są specjalnie szkoleni w zakresie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Nie wolno im przekraczać granic możliwości i nie powinni podnosić więcej kilogramów niż ich organizm jest w stanie przyjąć. Brukarstwo jest zawodem wymagającym skupienia i zmysłu estetyczności, ponadto w wielu firmach to właśnie pracownicy muszą naprawiać i konserwować sprzęt, z jakiego korzystają. Odpowiadają także za schludność i dokładność wykonania, zleceniodawca zazwyczaj sprawdza stan nawierzchni przed oddaniem jej do użytku ogólnego i kiedy stwierdzi niedoskonałości droga musi być naprawiana i wykonywane zostają poprawki przez zleceniobiorcę, czyli w tym wypadku firmę brukarską . Należy również uważać na przejeżdżające obok samochody, jako że część drogi niejako zawsze jest w ciągłym użytku.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w Polityce Prywatności.